27 Aralık 2022 Salı günü Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu konferans salonunda 10.30’da Dr. Öğr. Üyesi Gülhan PINARLIK ve Öğr. Gör. Gökhan YILDIRIM moderatörlüğünde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu akademisyen ve öğrencileri Balta Orient İnsan Kaynakları (İK) Müdürü Mehmet KARA ve şirket çalışanı olan mühendis / birim sorumluları ile bir araya geldiler. “Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Uluslararası Bir Şirket Olan Balta Orient’te İşletmelerde Mesleki Eğitim Fırsatları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı” adıyla yapılan etkinliğe Balta Orient firmasından; İK Müdürü Mehmet KARA, İK Uzmanı Elif Minareci, İplik Planlama Sorumlusu Mücahid GÖKTAŞ, İplik Bakım Sorumlusu Telat AKYAZ, Dokuma Mühendisi Berkay KEMİKLİ, Dokuma Teknik Sorumlusu Mehmet SARIKAYA, Konfeksiyon Sorumlusu Furkan KÖSE, Konfeksiyon Bakım Sorumlusu Bayram KARAHAN, Merkezi Bakım Sorumlusu Hüseyin Rahmi PÜR, Bilgi İşlem Mühendisi Cüneyt SOLAK, Tekstil Mühendisi Şeyda AKSU katıldı. 

Etkinliğin açılış konuşması etkinliğe katılan Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı İdris KABALCI tarafından yapıldı. Kabalcı böyle etkinliklerin önemli olduğunu ve Üniversite olarak sanayi ile işbirliklerini önemsediklerini ve Üniversite Sanayi İşbirliği etkinliklerini desteklediklerini belirtti. Daha sonra Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, İşletmelerde Mesleki Eğitim (İME) den sorumlu Müdür Yardımcısı Yasin DEMİRHAN konuşmasında etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm akademisyen ve katılan öğrenciler ile Balta Orient çalışanlarına teşekkür etti. Balta Orient İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet KARA firmaları ile ilgili bilgi vererek gelen birim sorumlularını tanıttı. Etkinliğin bir sonraki aşamasında gelen birim sorumluları Tekstil Teknolojisi, Makina, Kaynak Teknolojisi, Elektrik, Mekatronik, Giyim Üretim Teknolojisi ve Bilgisayar Programcılığı öğrencilerinden İME eğitimini Balta Orient’te yapmak isteyerek başvuran öğrencilerle mülakat görüşmeleri yaparak İME için kendi birimlerinde çalışacak öğrencileri seçtiler. 

Başvurarak görüşmeye alınan öğrenciler arasından 22 öğrenci Balta Orient firmasına İşletmelerde Mesleki Eğitim almak için birim sorumluları tarafından mülakat görüşmeleri sonucu kabul edildi.   

 

 

   

  


30 Aralık 2022