Tekstil Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü

Aday Öğrenci Bilgilendirme Formu

1. Program Adı 

Tekstil Teknolojisi

2. Program Türü 

Ön Lisans

3. Program Süresi 

2 yıl

4. Öğrenim Türü 

Örgün

5. Puan Türü 

TYT

6. Öğrenim Dili 

Türkçe

7. Kontenjan 

30

8. Hazırlık Durumu 

-

9. Staj Durumu 

Uşak Üniversitesi Uygulamalı Eğitimler Yönergesi kapsamında I., II. ve III. dönemlerde okulda eğitim, IV. dönemde işletmelerde mesleki eğitim yapılmaktadır.

10. Taban Puanı 

191,69509

11. En Düşük Başarı Sıralaması 

1.334.701

12. Programa Kabul Koşulları 

Ön koşul yok

13. Programa Özel Koşullar 

-

14. Burs Olanakları 

-

15. Programa Özel Materyal Bilgileri 

-

16. Program Kazanımları 

İki yıllık bu programda verilen dersler, öğrencilerin iplik, dokuma, örme, triko, terbiye ve konfeksiyon fabrikalarında çalışabilmeleri için yeterli bilgileri kapsayan içeriklerle dizayn edilmiştir. Öğrenciler teorik bilgilerin yanında uygulamalı eğitimler ile desteklemektir. Bu bölümü bitiren öğrenciler ön lisans diploması ve “Tekstil Teknikeri” unvanı almaya hak kazanırlar.

17. Mezuniyet Koşulları 

Uşak Üniversitesi Eğitim-Öğretim Sınav Yönetmeliğinde belirtilen süreler içerisinde mezuniyet için gerekli tüm dersleri (Toplam 120 AKTS) almak, aldığı derslerden başarılı olmak (FF ve alt seviye not olmamak) koşulu ile devam etmekte olduğu programı en az 2.00 ağırlıklı genel not ortalaması ile tamamlamak zorunludur. 2.00 ağırlıklı genel not ortalaması elde eden öğrencilere TEKSTİL TEKNOLOJİSİ alanında ön lisans diploması verilir.

Mezuniyet kararı verilen öğrencilere ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak diploma ile birlikte İngilizce düzenlenmiş olan bir diploma eki verilir.

18. Yerleşke Bilgileri 

Ankara İzmir Yolu 8.Km Bir Eylül Kampüsü, Merkez / UŞAK

19. Çift Anadal Durumu 

-

20. Yan Dal Durumu 

-

 


Oluşturma: 02 Ağustos 2021